Az alapszakaszból való továbbjutás szempontjából döntő jelentősége van a következő néhány hétnek 2025 januárjában. Főleg, ha egy tabellaszomszéddal játszunk, márpedig pénteken este ez vár a csapatra Miskolcon.
Az Újpesthez hasonlóan eddig nehéz szezonja van a DVTK Jegesmedvék csapatának is, a Miskolciak sem remekelnek az Erste Ligában, ráadásul az elmúlt hetekben a mieinknél is kevesebb pontot gyűjtöttek. Az utolsó hat mérkőzésükből csak egyet nyertek meg (azt az FTC ellen).
A mieink ennél kicsit jobb sorozatban vannak, karácsony előtt két mérkőzést győztek túlórában, majd kikaptak a DEAC-tól és a FEHA19-től, viszont az évzárón pontot szereztek az FTC ellen.
Az egymás elleni mérlege az UTE-nak és a Jegesmedvéknek egálközeli, hiszen az alapszakaszban ez a párharc eddig háromszor végződött 3:2-re. Az elsőt mi nyertük, a másodikat a Miskolc, a harmadikat pedig szintén a DVTK, de csak hosszabbítás után. Egy rendes játékidős győzelemmel a mérleg nyelve a mi oldalunkra kerülhetne.
„Az FTC ellen a küzdeni akarás és a szív rendben volt, kemény meccset játszottunk, erre pedig lehet építeni. – mondta 25 éves támadónk, Szalma Zsolt a csütörtöki tréning után. – Holnap utazunk Miskolcra, ahol kifejezetten nehéz idegenben játszani, mert a DVTK az első harmadot mindig jól játssza meg. Kritikus kérdés, hogy minél jobban kezdjünk, egyből 100 százalékon pörögjünk, és élesek legyünk minden helyzetben.”
A DVTK Jegesmedvék – UTE Erste Liga mérkőzés pénteken 18.30-kor kezdődik Miskolcon, a találkozót az ersteligatv.hu közvetíti élőben.

#hajrálilák