Hiába szereztük meg a vezetést, és volt az első harmad végén még egyenlő az állás, a Gyergyó a második és a harmadik játékrészben állva hagyta az Újpestet, simán nyert hazai jégen. GYHK-UTE 9:3.
Pedig az első harmad ígéretes volt, néhány perc puhatolózás után az mieink szereztek vezetést, Kiss Patrik találatával a 11. perc után vezettünk a tavalyi Erste Liga-győztes együttes ellen. A játékrész végére Janne Vayrynen ugyan egyenlített, de ekkor még semmi előjele nem volt annak, hogy csúnya lesz a vége.
A második 20 percben aztán egymás után ütötte góljait a GYHK, sorrendben az amerikai Gerards, az egykori újpesti Vincze Péter, Sárpátki Tamás, Ambrus Gergő és Daniel Strancavoltak a gólszerzők, vagyis a székelyek támadói jól megszórták Rajna Miklóst, és elhúztak 6:1-re.
Az utolsó harmadban már Erdei Krisztián állt az újpesti vasak közé, de ő sem járt sokkal jobban: előbb Vayrynen, majd Tranca jutott el a duplázásáig, aztán Bodó Christopher is gól szerzett, így 9:1-re elhúzott az erdélyi csapat. A lefújás előtt két kanadai légiósunk, Maxim Golod és Anthony Luciani szépített, de így is simán nyert a GYHK 9:3-ra, vagyis a BJAHC után a mieinkre is súlyos csapást mértek az Erste Liga nyitóhétvégéjén.
Összeségében a két meccses erdélyi túrával így sem lehetünk elégedetlenek, mert három ponttal jövünk haza, ezt az eredményt pedig valószínűleg a legtöbb anyaországi csapat aláírná, mielőtt Székelyföldre látogat.
